Монтана 2003 е новият шампион на България при дамите

0
montana

Отборът на Монтана 2003 е новият шампион в Националната Баскетболна Лига при дамите през сезон 2017/18, след като в мач №4 се наложи при визитата си на Берое (Стара Загора) с 82:75 (28:20; 20:12; 17:23; 17:20) и по този начин затвори финалната серия при резултат 3:1 победи.

Даниела Петева бешв най-резултатна за шампионките – 20 точки, а Христина Иванова и Радостина Д. Димитрова добавиха съответно по 19 и 18 точки, като последната записа на сметката си и 11 борби.

Теодора Динева вкара 23 точки за „зелените“, а Габриела Костова се отличи с 14 точки.

Старозагорки откриха резултата след кош на Петрова, но след това баскетболистките на Монтата 2003 поеха контрол върху събитията на терена и благодарение най-вече на Христина Иванов, гостенките поведоха с 15:5.

Последва прекъсване за Берое, но и това не донесе някакъв по-сериозна промяна в поведението на „зелените“, които изоставаха с осем точки след първите десет минути – 20:28, като през втория период гостенките отново използваха по най-добрия начин възможностите си и се оттеглиха на почивката с 16 точки преднина – 48:32.

През третата четвърт баскетболистите в зелени екипи се събудиха и успяха да стопят част от изоставането си – 55:65, като в заключителните десет минути възпитаничките на Таня Гатева направиха всичко по силите си, за да поднесат голямата изненада и да стигнат до победата, но времето не им стигна и те трябваше да се задоволят със сребърните медали в първенството и да поздравят Монтана 2003 с победата – 82:75.