Много слаб Арда остана пълно капо в дебюта си в евротурнирите

0
-
-

Апоел Беер-Шева разби с 4:0 Арда Кърджали в мача реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Така с общ резултат 6:0 Апоел продължава напред в турнира. Арда изигра много слаб мач и благодарение на невероятните намеси на Иван Караджов се отърва от по-голямо поражение. Арда имаше някои добри положения пред първото полувреме, които бяха пропилени от Спас Делев. Отборът на Николай Киров бе безобразен в защита.

Апоел Беер-Шева поведе още в 5-ата минута. Аколатсе с много точен диагонален удар от границата на наказателното поле на Арда вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Караджов.

Спас Делев отправи опасен удар от фал в 9-ата минута, но вратарят Аруел Харуш плонжира и спаси. Две минути по-късно Лъчезар Котев стреля, но неточно в аут.

Апоел направи много сериозен пропуск в 19-ата минута, когато се наложи Иван Караджов да спасява удара на Сафури.

Арда пропиля страхотна възможност в 26-ата минута. Българският отбор разигра много добра контраатака. Светослав Ковачев подаде към Спас Делев, който финтира Дадиа и бе сам срещу Харуш, след което стреля, но топката бе блокирана от Дадиа.

Милен Желев игра с ръка в наказателното поле на Арда в 29-ата минута и съдията Даниеле Довери свири дузпа за Апоел. Наказателният удар бе реализиран от Сафури. Иван Караджов хвана ъгъла, но не успя да спаси.

Аколатсе направи много добър пробив в 34-ата минута, преодоля Милен Стоев и стреля, но Иван Караджов спаси.

Караджов се наложи отново да се намесва в 40-ата минута, когато спаси удара на Сагив Йенезкел.

В добавеното време на първата част Караджов отново се наложи да се намесва, да спасява много опасен удар на Мигел Витор.

Светослав Ковачев получи контузия в левия глезен и в 55-ата минута бе сменен от Тонислав Йорданов.

В 61-ата минута Рамзи Сафури центрира от фал в наказателното поле на Арда, където Мигел Витор стреля с глава, но Иван Караджов се намеси и изби в корнер.

Апоел направи страхотен пропуск в 66-ата минута. Йенезкел бе сам срещу Иван Караджов, но ударът му бе твърде слаб и вратарят на Арда спаси.

Апоел отбеляза трети гол в 71-ата минута. Домакините отново хвана Арда на контраатака. Дор Миха бе сам срещу Караджов, но вратарят успя да спаси първия му удар. След това Миха беше достатъчно съобразителен и подаде на Еужен Анса, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Апоел Беер-Шева вкара четвърти гол в 83-ата минута. Роем Атуел с много красив диагонален удар вкара топката в горния ляв ъгъл на вратата на Арда.

Едимар Жуниор стреля в първата минута на добавеното време на мача, но Харуш спаси без никакви проблеми.

Така Арда отпадна от Лигата на конференциите без дори да успее да отбележи гол във вратата на Апоел Беер-Шева.