Младшата на Черноморец е есенен шампион в Зонална група „Пловдив“

1
-
-

Юношеският отбор на Черноморец (Бургас) в младшата възраст (родени 2003/2004) завърши на 1-о място в Зонална група „Пловдив“ през есен 2019. Групата е от 16 отбора и включва представители на богати клубове като Ботев (Пловдив), Берое, Локомотив (Пловдив), които имат далеч повече възможности за селектиране на деца от цялата страна. В тази конкуренция малките „акули“ отново показаха, че имат огромно бъдеще и безспорни футболни качества.

В отложен мач от 9-ия кръг, който се явяваше и последен за сезона, момчетата на треньора Нено Ненов спечелиха с 1:0 като гости на Марица (Пловдив) и завършиха като есенни шампиони с 13 победи, 1 равенство и само 1 поражение в 15-те си мача, събирайки 40 точки. След тях се нареждат Спартак (Пловдив), Берое, Арда (Кърджали) и Локомотив (Пловдив).

Талантите от най-успешната бургаска школа доминираха през целия мач, а единственото попадение реализира Мартин Димитров в 21-ата минута. Пред него и съотборниците му се откриха още поне пет чисти голови положения, които обаче бяха пропилени на на тежкия терен на стадион „Пловдив“.

За втория полусезон задачата пред отбора остава запазване на 1-ото място, подобряване на играта и логично спечелване на място в Елитната група на България до 17 години за следващата генерация.

„Доволен съм от момчетата, защото отново показаха, че израстват като истински бойци. Завършваме полусезона с победа, а също така и с няколко промотирани момчета в мъжкия отбор. Голяма част от тях играха и за по-големия набор 2002 за Купата на БФС, където достигнаха до четвъртфинал, с което друг бургаски отбор не може да се похвали. Това беше опит, който ние ще използваме за новата 2020-а година“, каза Нено Ненов, който е и шеф на школата на „акулите“.

По-малкият набор 2004 също показа затвърждаване на нивото, като спечели Областната група при младшата възраст, а също така и турнира на частната школа „Звездичка“ по-рано този месец.