Младоци с шанс за титулярно място в Левски

0
slavisha stoqnovich
-
-

След като се разбра, че Давид Яблонски отпада за гостуването на Дунав, Славиша Стоянович ще трябва да направи няколко промени в защитата си. В последните два мача като ляв бранител след отсъствието на Иван Горанов игра централният защитник Аймен Белаид. По всяка вероятност той ще запази мястото си на левия фланг, а за партньор на Холмар Ейолфсон ще се избира между двама сини юноши.

До последно лекарският щаб ще има за задача да съобщи на наставника какво е състоянието на Деян Иванов и дали той ще е готов за игра. Младокът страдаше от контузия в последните седмици, като и през тази в първите занимания тренира индивидуално. Ако 22-годишният футболист не бъде на разположение на Стоянович, той ще заложи на 16-годишния Томислав Папазов. Юношата на сините се готви с мъжкия отбор и вече записа своя дебют, когато влезе в заключителните минути при победата над Верея в Стара Загора през миналия сезон, а в последното издание на дербито с ЦСКА-София на 15 май игра 90 минути при загубата с 2:3.

Стоянович има и трета опция. Ако реши, сърбинът ще върне в центъра на отбраната Аймен Белаид и на поста ляв бек ще заложи на Ивайло Найденов, който бе използван от Делио Роси като десен защитник в някои от мачовете през миналия шампионат.