Младежите ни с втора победа на Европейското в Португалия

0
935520190713223345
-
-

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години постигна втора поредна победа на европейското първенство в дивизия „В“ в португалския град Матосиньош.Във втория си двубой българите се наложиха над Албания с 82:62 (14:11, 30:18, 20:11, 18:22). Още от началото на двубоя българският тим взе преднина, но чак през втората четвърт „трикольорите“ успяха да се откъснат от съперника си.През второто полувреме българите спокойно запазиха контрол над мача и стигнаха до победата. С най-много точки завърши Цветомир Чернокожев, който отбеляза 17. Александър Матушев прибави 16, а с 15 остана Николай Михайлов. За Албания Никола Харуни приключи с 15 точки.Следващият мач на тима, воден от Васил Христов, е в неделя срещу Финландия.