Младенов след 1:5: Нереален резултат! В голяма част от мача им се противопоставихме и бяхме равностойни

0
Снимка: twitter.com/asromaen

Старши треньорът на ЦСКА-София – Стойчо Младенов – сподели мнението си за тежката загуба с 1:5 от Рома.

„Моуриньо е изключителен треньор. Рома притежава изключителен отбор. Аз казах, че това е отбор от топ 10 в Европа. Знаехме срещу кого излизаме. В голяма част от мача успяхме да им се противопоставим. В определени, възлови моменти дадохме инициативата. И като игра, и като поведение, и като контрол на топката, и с късна реакция от нас дадохме възможност да ни отбележат два гола, което до голяма степен им даде предимство и увереност. И, особено когато останахме с човек по-малко, бяхме безпомощни.

В много моменти от игровото време бяхме равностойни. Опитахме се да създадем ситуации гол. Голът на Кери ни даде предимство, но с времето и смените, които Моуриньо направи, увеличи мощта в офанзивен план. Оттам ние се затруднявахме изключително много. След изгонването на Вилдсхут ситуацията стана още по-тежка. За съжаление губим важен играч, но това е футболът.

Емоцията след този мач не е приятна, защото загубихме с такъв резултат. Но беше приятно да се видим с Моуриньо, да си поговорим.

Надявам се в следващите мачове да бъдем коренно променени. С връщането на останалите оперирани и контузени играчи ще имаме по-друг облик.

Резултатът е тежък. Мисля, че е нереален. Същите думи ми каза и Моуриньо. Но класата си каза думата. Това е отбор, който е похарчил 100 милиона за определени състезатели. Но парите не играят на терена. Надявам се следващия мач да компенсираме, за да могат нашите фенове да са доволни и щастливи“, коментира Стойчо Младенов.