Митко Илиев стана вторият от Локо (Пд), вкарал в 3 поредни евромача

0

Капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев вкара в трета поредна еврокампания. През 2019-а нападателят реализира два гола във вратата на Спартак Търнава (2:0) на „Лаута“. През 2020-а донесе успеха над Искра Даниловград в Подгорица. Той се разписа от дузпа в 75-ата минута на срещата в черногорската столица. От бялата точка реализира и във вратата на Копенхаген.

Така Илиев вече има 4 попадения за смърфовете в евротурнирите. Единственият, освен Илиев, който бе отбелязвал в три поредни еврокампании за Локо, бе покойният Иван Кънчев, пише „Тема спорт“. Той прави това през 1963/64, 1964/65, 1965/65 за Купата на панаирните градове. В трите сезона реализира общо 6 гола срещу Брашов (2), Войводина (2), Ювентус и Бърно.

Локомотив Пловдив вкара в трети пореден домакински мач в Европа – Тотнъм (1:2), Словачко (1:0), Копенхаген (1:1).

Черно-белите вече имат 51 двубоя, с които еднолично излизат на шесто място във вечната ранглиста, изпреварвайки Локо София, които са с 50. Пети е Ботев Пловдив. Канарчетата имат 54 двубоя в евротурнирите. След реванша с Копенхаген Локо Пд вече ще е с 52. Четвъртият Литекс е със 74 срещи.