Митко Илиев: Щеше да е престъпление срещу футбола, ако бяхме загубили! Ботев да празнува като за победа

0
dimitar iliev 1

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев обяви след равенството 1:1 срещу Ботев, че ако неговият тим бе загубил този мач, това щеше да е престъпление срещу футбола. Също така полузащитникът призова канарчетата да празнуват точката като победа.

“Имаше един отбор, който търсеше победата. Другият се стремеше да опази равенството и успя. Играл съм в доста дербита, но такова превъзходство не помня да сме имали. За съжаление резултатът е 1:1 и остава горчив вкус в устата, защото заслужавахме да победим. Ще чакаме следващия мач, за да ги бием.

Не ни достигна късмет. В 90-ата минута удряме греда и имахме още маса положения. Мач в едната половина. От 10-ата минута много рядко Ботев минаваше центъра.

След тази минута Ботев имаше едно положение след една наша грешка. Ако бяхме загубили този мач, това щеше да е престъпление срещу футбола. Положихме много усилия. Тотално надиграхме Ботев, но взимаме една точка.

Бързо върнахме гола и беше въпрос на време кога ще отбележим втори. Изцяло късметът ни попречи. Стопроцентова дузпа срещу мен. Повеждам топката и получих удар в бедрото. Трябва да го гледам, но съм почти сигурен, че е стопроцентова дузпа. Съдята ми каза, че няма дузпа. Едно и също се говори. Всеки мач има ситуация, която се недоглежда.

Но за мен не стана дерби, защото само единият отбор играеше футбол.

Смятам, че този мач е един от най-добрите ни от началото на сезона. Създавахме с лекота положения. Ако бяхме отбелязали втори гол, смятам, че щяхме да ги победим с повече. Мисля, че Ботев може да празнува тази точка като победа.

Играем много по-добре от миналата година – хубав и резултатен футбол. В първите мачове не отстъпваме много на първите отбори, но сезонът е дълъг и това отличава добрите от много добрите в групата – постоянството. Смея да твърдя, че от мач на мач вървим във възходяща линия. Даваме всичко за отбора. Феновете са изцяло зад нас. Върнахме доста от феновете”, коментира Илиев след дербито.