Митко Илиев изригна срещу съдийството: Абсолютна подигравка! 1000-процентова дузпа, има 28 хиляди камери

0
-
-

Капитанът на Локомотив (Пд) – Димитър Илиев – сподели мнението си за равенството с Левски.

„Малко късмет не ни достигна. В последната минута ударихме греда. През цялото време бяхме по-добрият отбор от Левски. Създадохме повече положения. Бяхме по-опасни. С едно стигане до вратата ни вкара през първото полувреме. Второто също не се сещам да са имали кой знае какви положения. Ние създадохме доста.

Много голяма роля изигра съдийството на г-н Попов. Ако той не е видял, горе другото момче, което цяла България говори как е свирил Пирин – Локо (Сф)… Аз също го гледах този мач. Не мога да си обясня да си свирил по този начин и след два дни да дойдеш – 1000-процентова дузпа. Гледахме го няколко пъти. Има 28 хиляди камери, в които се вижда, че има съприкосновение и всеки съдия ще даде дузпа. Защо не се гледа? 6 ситуации има и не се гледат, в 95-ата минута вика съдията да гледа ситуация за жълт картон. Ако ми обясните защо е този ВАР… От всички камери се вижда, че има съприкосновение явно. Защо не се свири тази дузпа? Преди 2 кръга същият този съдия, 1000-процентова дузпа, никой нищо не каза срещу Пепи Витанов, пак не се разглежда. При 2:2 с две ръце ме свалят, сега не се гледа. Защо е този ВАР и какво му е ролята в нашето първенство. За съдии много рядко говоря, но това е абсолютна подигравка. Искам да излезе съдията да излезе и да обясни защо това не е дузпа или поне не се разглежда. Има явна несправедливост. Виждат я и не сигнализират – това ме вбесява. При техния гол наш футболист лежи, не спира играта. След 3 минути нашият вратар хвърля топката, условия за опасна контра, спира се атаката. Какъв е критерият? Защо съдиите никога не дават обяснения? Губим си точки, мачове, те продължават да си свирят. Това е положението.

Последните 20-25 минути е отборът, който искаме да наблюдаваме. Левски не ни създаде кой знае какви проблеми, с изключение на индивидуалните проблясъци на Георги Миланов. Плашещо е 6 кръга да нямаме победа. Трябва да започнем да трупаме точки“, коментира Илиев.