Миньор Пк с класика над Рилецо

0
IMG 20180922 165548 850x560

Миньор постигна втори класически успех в първенството, след като се наложи с 3:0 над Рилски спортист. Срещата се игра при свободен вход и бе наблюдавана от около 400 зрители.
Перничани започнаха отлично мача и още във 2-та минута излязоха напред в резултата. Иво Стоянов центрира отляво и Иво Иванов с глава прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.
Гостите бяха близо до изравняване в 27-та минута, когато Аджов изскочи зад защитата, но Леонтиев успя да парира удара му и изби в корнер.
Малко преди почивката Димитър Савов центрира остро, вратарят на гостите не се намеси добре, но нападателите на Миньор закъсняха.
В 63-та минута при поредното си включване Савов пусна пас към Иво Стоянов, който от границата на наказателното поле простреля вратаря Бонев.
Крайното 3:0 оформи резервата Божидар Атанасов. В 80-та минута халфът бе изведен зад защитата и с плътен удар от малък ъгъл прати топката в мрежата.