0
DSCN3520
-
-

Миньор Пк писа нова тройка в контролите. След като биха класически ЦСКА 1948 с 3:0, „чуковете“ удариха  и Марек. Третата проверка за перничани отново бе в Ковачевци, където до сега възпитаниците на Юрий Васев отбелязаха 10 гола и допуснаха само един.
Треньорският щаб на Миньор завъртя състава в сравнине с първите две проверки, но това не попречи отборът да доминира през всичките 90 минути.
Още в 5-та минута Тони Стоичков стреля с глава над гредата. Малко по-късно вратарят на Марек спаси шут на Калоян Йосифов отдясно. До почивката само късметът спаси дупничани от попадение след удари на Йоан Маринов и Йосифов.
Нулевото равенство се запази до 65-та минута, когато Томислав Павлов реализиа невероятно красив гол с шут от 30 метра. Три минути по-късно Димитър Савов асистира на Калоян Йосифов за 2:0, а в самия край Кристиян Слишков оформи класиката след пас на Любомир Христов.
Последната проверка на Миньор в Ковачевци ще бъде в петък от 18,30 часа срещу Спортист Своге.