Миньор Пк изхвърли Марек от купата на АФЛ

0
IMG 20181107 135650 850x560

Миньор продължава напред в турнира за Купата на АФЛ, след като се наложи с 3:2 над Марек в Радомир. Победата на перничани дойде в последната минута на двубоя.
Марек излезе напред в резултата в 40-та минута, когато Стойчо Недков завърши единстваната атака за отбора си през първата част. Преди това пропуски за Миньор направиха Тончев, Милчев, Асенов и Чаворски. Веднъж и гредата помогна на символичните гости.
Втората част започна с натиск на Миньор. В 50-та минута Селимински с глава прати топката в левия дирек, а в следващия половин час „чуковете“ направиха пълен обрат с голове на Петър Тончев и Стоян Кадифчин.
Драматични се оказаха последните 5 минути от срещата. В 85-та минута Роби Атанасов се разписа за Марек отблизо за 2:2. Двубоят отиваше към изпълнение на наказателни удари, но в последните секунди Александър Манолов с отмерен удар прати топката под гредата за крайното 3:2.
В следващата сряда Миньор среща Хебър в Долна баня или Самоков за Купата, а три дни по-късно гостува на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик в мач за първенство.
В срещата с Марек „чуковете“ бяха водени от Венелин Трайков, тъй като след загубата от Сливнишки герой Георги Станков подаде оставка, която бе приета от ръководството.