Миньор Пк финишира с убедителна победа в Банско

0
Minior1
-
-

Миньор победи Банско с 4:0 на собствения му стадион „Свети Петър“ и записа най-убедителния си успех далеч от дома. След силна пролет перничани завършиха на 5-то място в класирането с равни точки със „Сливнишки герой“, но по-слаби показатели в преките двубои.
В Банско „чуковете“ не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, а над всички бе Томислав Павлов, който реализира три от головете за отбора си и асистира за четвъртия.
Капитанът поведе съотборниците си в с гол от дузпа в 25-та минута, когато открадна топката от Граминов и го принуди да го фаулира в пеналта.
През втората част лекцията на Миньор продължи. В 57-та минута Павлов центрира от фаул, а Антон Славчев с глава направи Абдиков безпомощен – 2:0.
Преднината на „чуковете“ стана класическта в 65-та минута. Кристиян Слишков центрира отдясно, Павлов засече топката с глава и я прати в горния ляв ъгъл. Само 120 секунди по-късно Павлов оформи хеттрика си, след като открадна топката от бранител, финтира вратаря и я прати за четвърти път във вратата на домакините.
Малко преди края Милен Лефтеров удари греда.
Непосредствено след двубоя старши треньорът Юрий Васев пусна възпитаниците си в почивка. Перничани ще стартират подготовка за новия сезон на 24-ти юни.