Миньор Перник и Витоша Бистрица изпаднаха в Трета лига

0
sportist svoge minior 1

Миньор Перник и Витоша Бистрица изпаднаха в Трета лига след изиграването на мачовете от последния 34-и кръг на Втора лига.

Витоша Бистрица загуби с 1:2 от Крумовград при положение, че домакините се нуждаеха от задължителна победа, за да запазят шансове за оцеляване.

Новакът в Първа лига Крумовград поведе с гол на Мартин Сораков в 50-ата минута.

Витоша успя да изравни в 75-ата минута чрез попадение на Станислав Петров.

Ахмед Осман донесе победата на Крумовград с гол в третата минута на добавеното време на двубоя.

По този начин Витоша остана на предпоследното място в класирането с 36 точки и изпадна в Трета лига, докато Крумовград завърши сезона на трето място с 60 точки и спечели директна промоция за Първа лига.

Миньор Перник спечели с 1:0 срещу Янтра Габрово, но домакините също изпаднаха в Трета лига.

Единственият гол вкара Стоянов в 73-ата минута.

Двата отбора завършиха двубоя в намалени състави след червени картони в 58-ата минута за гостите и в добавеното време на срещата за домакините.

Миньор Перник завърши сезона петнадесети с 38 точки и изпадна в Трета лига.