Миньор първи се класира на 1/2 финал в ББЛ

0
minyor bbl

Миньор 2015 е първият отбор, който се класира за полуфиналите в регион Запад на ББЛ А група. Тимът спечели и втория мач с Енигма Фойерверк в зала „Триадица“, този път със 104:93. Начело на победителите вече бе Георги Младенов, чието наказание изтече.

В следващата фаза Миньор 2015 ще има за съперник победителя от четвъртфинала между Спортист Своге и Левски София 2022.Отборът от Перник поведе със 7:0 на старта на мача, но след много силна серия Енигма дръпна с 12, а след десет минути игра бе напред с 28:21. Гостите започнаха да топят пасива си през втория период и въпреки че изравниха, до обрат не се стигна, като на почивката те изоставаха с 45:48.

Резултатността се вдигна значително след паузата. След многократни размени на водачеството, Миньор 2015 взе инициативата и преди последната част водеше с 80:71. Преднината на тима стана и двуцифрена в оставащото време, като до края той удържа водачеството си.

Боян Тенев бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Дабъл-дабъл от 21 точки и 10 асистенции има Милен Дудев, с 19 е Христо Гатев. Георги Бързаков реализира 15 точки, 10 добави Константин Паисиев.

За съперника над всички бе Виктор Маргаритов с 28 точки, Кирил Райков има 20. Любен Пасков е с 19 точки и 9 асистенции, а Иво Славчев се отчете с 11 точки и 14 борби.