Миньор отнесе Спортист в дербито на новаците! Вратар провали тима от Своге (СНИМКИ)

0
-
-

Миньор (Перник) победи като домакин Спортист (Своге) в първи мач от втория кръг на Втора лига. В сблъсъка на новаците в професионалния футбол, „чуковете“ се наложиха с класическото 3:0. Преди началото на срещата, перничани бяха наградени с титла за първото място в Трета лига – Югозапад.

Миньор поведе в 23-ата минута. Томислав Павлов центрира на втора греда, където Павлин Чиликов, син на Георги Чиликов, засече с глава за 1:0.

В последната минута на редовното време „чуковете“ удвоиха аванса си след фатална грешка на вратаря на гостите. Станислав Димитров не успя да изрита добре топката, която попадна у футболист на Миньор, който пусна успоредно за Томислав Павлов. Последният не сгреши, пращайки кълбото под напречната греда за 2:0.

В даденото продължение на първото полувреме пък перничани оформиха класиката в резултата, след нова груба грешка на стража на Спортист. Този път, след центриране на Андреас Васев, хвана, но изпусна топката. Тя попадна у Кристиян Слишков, който без проблеми я прати в опразнената врата за 3:0.

През втората част темпото на игра падна видимо и до нов гол не се стигна.