0
bk minyor
-
-

Миньор 2015 поднесе изненадата на 15-ия кръг в НБЛ, като победи лидера Черноморец като домакин с резултат 82:80. Така баскетболистите на Георги Младенов прекъснаха лошата си серия от три поредни загуби и станаха едва вторият отбор, побеждавал бургазлии през сезона до момента след Рилски спортист. Мачът бе игран в зала „ЦСКА“ в София, а след двуцифрено изоставане след третата част спечели последната с 14 точки разлика и стигна до победата. Победата е важна за Миньор и неговата позиция в средата на временното класиране, като активът му е 6-9, а Черноморец остава лидер и след този кръг с 13-2. В следващия Миньор гостува на Шумен, а бургазлии – на Ямбол.

Миньор победи с осем баскетболисти, влезли в игра. 27 точки и 5 асистенции записа Лъчезар Тошков, 14 плюс 5 борби добави Георги Кендеров, а 11 плюс 8 – Данило Арнитович.За Черноморец Христо Захариев записа 24 точки и 5 асистенции, а Травис МакКонико се включи с 18 точки и 5 борби. За тима играха седем баскетболисти, един от които бе на терена едва 7 минути.