Миньор излъга Спартак Вн и се върна към победите (ВИДЕО)

0
-
-

Миньор победи с 1:0 Спартак (Варна) в мач от XIV кръг на Втора лига. На собствения си стадион перничани спечелиха с поредния важен гол на Божидар Васев,който се намира във формата на живота си и не спира да бележи .

В 12-ата минута Спартак пропусна чудесен шанс да поведе. Георгиев бе изведен сам срещу вратаря, който излезе да го пресрещне, прехвърли го, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Миньор поведе в 39-ата минута с малко куриозен гол. След центриране отляво, Божидар Васев опита да засече с глава. Вместо това обаче, топката се удари в рамото, придоби любопитна траектория и влезе от вътрешната страна на лявата греда за 1:0.

В началото на второто полувреме Архан Исуф се оказа на стрелкова позиция пред границата на наказателното поле, но стреля в аут.

В 53-ата минута Веселин Васев бе оставен непокрит на 5-6 метра от вратата на Спартак, но не успя да нанесе голов удар с глава.

В 71-ата минута Християн Казаков получи отлично центриране отдясно, овладя топката, но Даниел Начев с отлична намеса предотврати голов удар. Три минути по-късно Янчо Андреев центрира от пряк свободен удар, Иван Пенев продължи към Иван Колев, който шутира опасно, но покрай вратата.

В 85-ата минута „чуковете“ бяха близо до втори гол. Християн Казаков проби отдясно и пусна успореден пас за резервата Виктор Райчев. Защитникът обаче от няколко метра не успя да засече във вратата. В продължението на мача Даниел Начев се озова на отлична позиция, но прати топката в аут.