Миньор и Славата със самоубийствено равенство! Скандална засада в края разбуни духовете (ВИДЕО)

0

Миньор и Струмска слава не излъчиха победител в регионалното дерби от XXVIII кръг на Втора лига. На стадиона на перничани съперниците си размениха по едно бързо попадение през второто полувреме за крайното 1:1.

С днешното равенство Миньор остава в зоната на изпадащите – на 15-о място с 31 точки. Тимът от Радомир пък е само с точка повече – на  13-а позиция.

След 180 секунди игра Григор Долапчиев нахлу в наказателното поле и даде остър успореден пас. Георги Янев можеше да си вкара автогол в опита да пресече, но все пак топката мина над вратата, излизайки в корнер.

В 36-ата минута Кристиян Китов получи на добра позиция, но ударът му беше неточен.

В 50-ата минута топката стигна с малко късмет в наказателното поле до Денислав Мицаков, който обаче от 10-ина метра я „изплю“ и Леонтиев улови без проблеми.

Миньор поведе в 63-ата минута. Антон Славчев засече с глава центриране от корнер, но футболист на гостите изби пред голлинията. Топката стигна до Калоян Йосифов, който от малък ъгъл опита успореден пас. Кълбото обаче рикошира в Мартин Костов и влетя в собствената му врата за 1:0.

Струмска слава реагира светкавично и 6 минути по-късно изравни. Стивън Кирилов центрира с нещо като задна ножица. Борислав Николов пък от границата на вратарското поле засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 86-ава минута шут от 11 метра на Калоян Йосифов мина малко над напречната греда.

180 секунди по-късно Крис Вълчинов бе изведен сам срещу вратаря. Страничният съдия обаче вдигна своето флагче. От щаба на гостите реагираха бурно на отсъждането, защото очевадно засада нямаше, но това не промени съдийското решение.