Миньор и Пирин не се победиха в Перник(ВИДЕО)

0
-
-

Миньор Перник и Пирин Благоевград завършиха наравно 1:1 в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение
за домакините вкара ветеранът Борис Галчев в 7-та минута от дузпа, а за орлетата точен бе Антон Карачанаков от фаул 5 минути преди края на срещата.От 74-ата минута домакините играха с човек по-малко, след като резервата Иван Вълчанов бе изгонен за два жълти картона. Вълчанов през миналия сезон бе част от Пирин Благоевград.

Домакините влязоха по-добре в мача, а благоевградчани получиха тежък удар още в 5-ата минута, когато един от най-опитните в тима – Орлин Старокин получи контузия и се наложи да бъде заменен от Спас Георгиев.

Усилията на перничани дадоха резултат още в 7-ата минута. Напориститят Кристиян Слишков бе съборен от левия бек на Пирин Архан Исуф в наказателното поле и реферът Ивайло Ненков посочи бялата точка. Зад топката застана ветеранът Борис Галчев и с техничен удар не остави шансове на Петър Петров за 1:0.

Пирин трудно стигаше до вратата на съперника и едва в 19-ата минута пред Антон Карачанаков се откри шанс за стрелба, но ударът му премина над вратата. Неумели действия в 24-ата на халфа на Миньор Веселин Васев в собственото наказателно поле дадоха възможност на Станислав Манолев да шутира от добра позиция. Точността му обаче разочарова и топката излезе в аут.

Агресивната игра на гостите доведе до нова опасност пред Леонтиев в 34-ата минута. Спас Георгиев запази топката с гръб към вратата и върна към връхлитащия Бенгюзов. Ударът му обаче беше блокиран от Славчев и топката излезе в пореден корнер.

Четири минути преди почивката страхотно центриране на Карачанаков от фаул намери бившия национал Манолев, който стреля с глава, но ударът му беше блокиран от бранител на домакините. Вратарят на Миньор Леонтиев пък показа, че следи внимателно играта в 44-ата минута, пресичайки хубаво подаване на Бенгюзов към Гощелиани.

Втората част започна с по една промяна и в двата състава – опитният Иван Вълчанов замени Анжело Кючуков в тима на домакините, а Юлиан Попев влезе на мястото на Архан Исуф в Миньор.

В 49-ата минута Божидар Васев бе напът да повтори уникалния си гол срещу Септември София преди няколко кръга, когато се разписа с удар от центъра. Сега обаче вратарят на Пирин Петър Петров успя да се върне и да улови топката, която застрашително летеше към мрежата му. Георги Купенов опита да изненада стража на гостите с фалцов удар в 58-ата минута, при който топката мина покрай дясната греда на Петров.

Близо до изравнително попадение бе защитникът Александър Дюлгеров в 62-ата минута, който засече с глава центриране от корнер, но твърде леко и вратарят Леонтиев улови топката.

Четвърт час преди края перничани останаха с 10 души, след като резервата Иван Вълчанов бе изгонен. Халфът получи два жълти картона за 30 минути и се прибра преждевременно в съблекалнята. В 83-тата минута Божидар Васев остана сам срещу Петров но нацели напречната греда.
В 85-тата минута Станислав Манолев удари с лакът Любомир Христов,но се размина само с жълт картон. В следващата атака Манолев бе фаулиран на около 22 метра от вратата и от фаула Карачанаков оформи крайното 1:1.