0
Minior
-
-

Миньор (Перник) постигна изразителна победа в първата си контрола за сезона, като разгроми Левски U19 с 4:1. На отлично подготвения терен в Ковачевци двата отбора изиграха динамичен мач, украсен с 5 попадения. „Чуковете“ поведоха още в 5-ата минута, когато Калоян Йосифов се пребори за топката в наказателното поле и от няколко метра откри.

Десет минути по-късно равенството бе възстановено след удар отдалеч на Ремзи Неджип. Нападателят стреля от 20 метра, топката тупна пред Леонтиев и влетя в мрежата.

Миньор отново взе аванс в 20-ата минута. Стивън Милчев бе фаулиран в наказателното поле, а Томислав Павлов превърна в гол отсъдената дузпа.

На почивката Юрий Васев направи куп промени, а перничани продължиха да доминират и да създават положения. В 82-ата минута Кристиян Слишков нахлу мощно отдясно, изпревари вратаря и от почти нулев ъгъл вкара много красив гол за 3:1. Само две минути по-късно Слишков асистира на Йоан Маринов за крайното 4:1.