Металург със службна победа над Миньор! От клуба написаха: Докога някои ще ги е страх…

0
metalurg minyor pk

Металург Перник съобщи, че в дербито срещу Миньор Перник, което бе прекратено преждевременно заради нахлуване на фенове на Миньор, му е присъдена служебна победа с 4:0.

От клуба обаче разкритикуваха БФС заради прекалено малкото наказание, наложено на Миньор, чиято публика нахлу на терена в 83-ата минута.

Ето какво написаха от Металург:

„Мина една седмица от мача с Миньор Перник, правим кратка ретроспекция на случилото се, тъй като бе бързо забравено и остана почти безнаказано.

В 83-тата минута на мача фенове на гостите нахлуха на терена и удариха в главата страничния съдия, след което главния съдия прекрати мача. Гостите нахлуха на терена и започнаха да чупят и да атакуват феновете на домакините и неутралните фенове.

След края на мача от страх или от нещо друго, съдийската бригада не посмя да напише в доклада си, че е имало удар по страничния съдия от фенове на гостите.

В сектора на домакините имаше много родители, довели децата си, за да се забавляват и гледат два пернишки отбора. След мача родители се свързаха с нас и казаха, че децата са им много уплашени и са плакали, когато публиката на гостите нахлу на терена и се насочи към трибуната с фенове на домакините и неутралните фенове с камъни и други предмети, които бяха хвърлени по трибуните с хора.

За жалост футболният празник на град Перник бе развален от група „фенове“. След мача много от феновете на Миньор се разграничиха от случилото се и бяха огорчени от това, което направи тази група „фенове“.

ОС на БФС излезе с решение след срещата: 250 лв. глоба за отбора на Миньор Перник и предупреждение от лишаване от домакинство.

Полицията задържа едно лице след мача за случилото се.

Как искате после да се гледа футбол по трибуните.