Меси развинти Челси, направи 2 „мрежички“ на Куртоа и класира Барса на 1/4-финалите (ВИДЕО)

0
barcelona lionel messi

Барселона се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига. Каталунците победиха като домакини Челси с 3:0 и след 1:1 в първия мач, продължават напред с общ резутлат 4:1. С основна заслуга за успеха бе обичайният заподозрян – Лионел Меси. Гениалният аржентинец сам вкара първия и третия гол и изработи втория, дело на Дембеле.

Домакините започнаха ударно, повеждайки в резултата след само 126 секунди игра. Суарес изведе триково Лео Меси, който от почти нулев ъгъл прати топката между краката на Тибо Куртоа за 1:0. След инкасираното попадение, Челси натисна, без обаче да стигне до чисто положение.

В 21-ата минута пък Барселона удвои аванса си. Меси открадна топката от Фабрегас в центъра на терена, премина като на парад през двама от Челси и намери в наказателното поле Усман Дембеле. Младият французин пък с топовен изстрел по диагонала направи 2:0.

В последната минута на полувремето Челси можеше да върне интригата. Маркос Алонсо стреля директно от фаул, но топката срещна лявата греда.

В началото на втората част Суарес можеше да оформи класиката в резултата, но Куртоа отрази удара му. Малко по-късно имаше спорна ситуация в наказателното поле на домакините. Пике задържа леко Алонсо, който се строполи на земята. Главният съдия пбаче не посочи бялата точка, въпреки бурните протести на футболистите и цялата резервна скамейка на Челси, начело с Антонио Конте.

В 63-ата минута Меси окончателно уби интригата. Той нахлу в наказателното поле и с удар по земята за втори път в мача направи „мрежичка“ на Куртоа за класическото 3:0.

В заключителните секунди Челси можеше да стигне до почетно попадение. Антонио Рюдигер засече с глава центриране в наказателното поле, но топката нацели напречната греда.