Меси класира Аржентина на четвъртфинал срещу Нидерландия

0
messi12
-
-

Лионел Меси изигра много силен мач и помогна на Аржентина да се класира за четвъртфиналите на Световното първенство, след като победи с 2:1 Австралия. По този начин гаучосите си уредиха среща с Нидерландия в следващата фаза на турнира.

Още в 4-тата минута аржентинците имаха претенции за дузпа. При едно центриране отляво на Папу Гомес топката срещна ръката на Киану Бакъс. Главният съдия Шимон Марчиняк обаче остави играта да продължи.

Аржентина поведе с 1:0 в 35-ата минута. Алексис Мак Алистър подаде към Николас Отаменди, който не демонстрира най-завидните технически умения, но докосването му спря топката за Лионел Меси, който получи достатъчно пространство в наказателното поле на Австралия, а това му беше достатъчно, за да вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Матю Райън.

Аржентина поведе с 2:0 в 57-ата минута. Кай Роулс върна към Райън. Вратарят се забави твърде много и беше пресиран. Той тръгна да финтира Родриго де Паул, но Хулиан Алварес отне и на празна врата вкара безпроблемно за 2:0.

Австралия намали своя пасив в 77-ата минута. Крейг Гуудуин отправи удар от разстояние, топката рикошира в ръката на Енцо Фернандес и влетя в мрежата на Емилиано Мартинес, който нямаше как да реагира.

Австралия пропусна страхотна възможност да изравни резултата в 81-ата минута, когато Азиз Бехич направи чудесен пробив, премина през няколко играчи на гаучосите, нахлу в наказателното поле и бе на отлична позиция, но в последния момент Емилиано Мартинес направи великолепен шпагат и изби топката в корнер.

В 89-ата минута Лионел Меси проби, след което пусна към Лаутаро Мартинес, който беше абсолютно сам на чиста позиция, но стреля много неточно в аут.

В добавеното време Аржентина пропусна да реши мача с трети гол, след като Лионел Меси и Лаутаро Мартинес направиха няколко много сериозни пропуска.

В седмата заключителна минута на даденото от съдията Шимон Марчиниак добавено време Австралия пропусна да прати мача в продължения. Гаранг Куол бе изведен сам срещу Емилиано Мартинес и стреля под плонжа му, но вратарят на Аржентина направи невероятно спасяване и не позволи на топката да влезе във вратата му.

По този начин Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство, където ще се изправи срещу Нидерландия.