Меси и Аржентина са живи, обратно в играта на Световното в Катар

0
messi01

Лионел Меси поведе Аржентина към победата с 2:0 срещу Мексико от група „С“ на Световното първенство в Катар.

Първото полувреме беше изключително тактическо надлъгване между двата отбора и опасностите напрактика липсваха.

В 39-ата минута Лаутаро Мартинес пропусна при първата по-добра възможност за „гаучосите“, пращайки топката встрани от вратата при изстрел с глава.

В 45-ата минута дойде и първото спасяване на Емилиано Мартинес, който улови топката след изпълнение на свободен удар на Алексис Вега.

В 50-ата минута Гутиерес извърши нарушение срещу Меси малко преди дъгата на наказателното поле. Десетката на „албиселесте“ застана зад топката за изпълнението на свободния удар, но прати топката над вратата.

В 64-ата минута натискът на Аржентина даде резултат. Анхел ди Мария върна към Лионел Меси, а Ерера закъсня да покрие десетката на „албиселесте“. Меси с много прецизен удар прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Гийермо Очоа, който се разтегна максимално, но не успя да я стигне.

Аржентина поведе с 2:0 в 87-ата минута с много хубав гол на Енцо Фернандес. След късо изпълнение на корнер Меси пусна топката към Енцо Фернандес, а той с много хубав удар прати топката във вратата на Очоа за 2:0.