Мазурек над всички при победата на Левски над Пирин Разлог (ВИДЕО)

0
-
-

Левски победи Пирин Разлог в контрола с 2:1, която се игра в Разлог. Контролата е част от лагера на „сините“ в Добринище. Първите 10 минути се оказаха решаващи за крайния резултат, защото „сините“ си осигуриха два гола преднина след головете с глава на Франко Мазурек.

В 7-ата минута резултатът бе открит. Нисичкият Франко Мазурек бе оставен непокрит и засече с глава центриране от корнер на Фелипе Нашименто за 1:0.

Около две минути по-късно след центриране отдясно на Кирил Киров аржентинският плеймейкър вкара своя втори гол с глава в контролата, след като отново не бе покрит от отбраната на Пирин (2:0).

Насиру Мохамед получи чудесна възможност да направи преднината на Левски 3 гола. В 28-ата минута ганайското крило бе изведено от Филипе Нашименто на чиста голова позиция, но не съумя да намери очертанията на вратата. Няколко секунди по-късно Нашименто на свой ред изпробва късмета с шут от далечно разстояние, но той бе спасен от стража на Пирин Разлог.

До почивката Насиру Мохамед изпусна на два пъти да запише своето име сред голмайсторите. Здравко Димитров също не съумя да го стори, въпреки че проби отляво и си освободи пространство за изстрел.

В началото на втората част Пирин получи добър шанс да намали изоставането си, но Петър Иванов се намеси подобаващо и предотврати гол в своята врата. В 59-ата минута все пак Пирин върна един гол. Милош Стоянов стреля от границата на наказателното поле, а топката навести мрежата в долния десен ъгъл на „синята“ врата.

Минутки по-късно Дени Алар изпусна от чиста позиция да върне аванса на Левски от две попадения. Топката бе елегантно подадена към австрийския таран с пета, но ударът му прелетя над вратата.

Любопитен момент в 72-ата минута на мача. Ейолфсон отстъпи мястото си на Васил Сапунджиев, а капитанската лента отиде на ръката на вратаря Петър Иванов.

До края на контролата нямаше голови положения пред двете врати. Левски получи страхотен шанс да създаде такова, но контраатака, при която нападащите футболисти бяха четирима, а отбраняващите двама, не се разгърна достатъчно добре. Насиру Мохамед дриблира добре, но не измисли сполучливо продължение и топката бе изчистена в безопасност. Минутки след това той бе заменен от Петър Хубчев.

Левски: 12. Петър Иванов, 25. Кирил Киров, 19. Йоанис Каргас, 5. Холмар Ейолфсон (72′ Васил Сапунджиев), 26. Александър Георгиев, 21. Асен Чандъров (74′ – Владимир Сиромахов), 10. Франко Мазурек (52′ – Марин Петков), 14. Филипе Нашименто, 18. Насиру Мохамед (89 – Симоне Игнатов), 11. Здравко Димитров, 9. Дени Алар