Майко мила: Левски не е вкарал гол в близо половината си мачове! Нападателите са капо

0
-
-

С 0:1 от Славия в „Овча купел“ Левски за първи път от основаването на А група през 1948-а допусна 3 шампионатни поражения от белите за една година, пише „Тема спорт“.

За трети път в историята си сините наредиха три поредни поражения от Славия. Предишните такива случаи бяха през сезони 1954 и 1955, както и през 2014/15.

Живко Атанасов стана вторият изгонен играч на Левски през сезона след Ивайло Найденов. За цялата минала кампания само трима футболисти на сините видяха червения картон.

Единствено вратарят Николай Михайлов е престоял на терена във всичките минути от началото на сезона.

Мартин Райнов направи повторния си дебют за Левски. Така използваните играчи от треньора Георги Тодоров са вече 25, като от тях 20 са българи.

В първите 9 мача от кампанията Тодоров не е използвал един същи стартов състав в два последователни двубоя.

За първи път през сезона Левски повтори резултат. Тимът загуби с 0:1 и от Царско село на „Герена“.

За четвърти път през сезона сините не успяха да поразят противниковата врата. Те не са вкарали в 44.4 процента от мачовете си. Тимът бележи средно по 1.22 гола на среща.

Нито един от централните нападатели на Левски не е отбелязал попадение през сезона.

Срещу Славия сините инкасираха осмото си попадение през кампанията – средно по 0.73 на мач.

Левски допуска най-много голове в заключителните 15 минути на първото полувреме – тогава е получил 5. Тимът не е допускал съперникът да вкара през втората част.