Майко мила! Головата суша на Робърта продължи близо 14 часа

0
-
-

Нападателят на Левски Найджьл Робърта вкара първия си гол за сезона, като за това му трябваха 9 мача. Предишното му попадение бе на 28 юни тази година, в двубой от 28-ия кръг на миналия шампионат. Тогава той реализира два пъти срещу Берое. Вторият му гол бе в 72-ата минута. Оттогава до дузпата срещу Локо Пд той бе престоял на терена, без да се разпише общо 825 минути – 13 часа и 45 минути.

БФС и Министерството на спорта отрязаха Левски

През миналия сезон Робърта бе голмайстор на сините с 11 попадения в първенството. В първите си 9 срещи през сезон 2019/20 имаше 6 попадения. Едно от тях бе именно срещу Локо Пд на „Герена“ и пак за победа с 1:0.

Найджъл за първи път се разписа от дузпа за Левски.

Нидерландецът е първият централен нападател на сините, който вкарва гол през сезона в елита.

Паулиньо постави дилема пред Стоянович! Левски с новата схема срещу Арда (ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ)

Левски сложи край на поредицата си от 5 мача без победа в първенството – 4 поражения и едно равенство. През миналата кампания те имаха 6 последователни двубоя без успех – между 20-ия и 25-ия кръг включително, когато бяха с 4 ремита и 2 поражения.

Славиша Стоянович отново започна с победа в Левски. При първия си престой през сезон 2018/19 той записа в дебюта си успех с 2:0 като гост на Ботев Враца.

Стоянович постигна 14-ата си победа като треньор на Левски във всички турнири. Той има още 3 равенства и 5 загуби.

19-годишният Патрик-Габриел Галчев стана 26-ият използван футболист в елита от треньорските щабове. 21 от играчите са българи, а чужденците само 5.

Левски продава Стаси до дни! Ясна е сумата, която ще приберат „сините“

За четвърти път през сезона Левски опази мрежата си суха. След първите 12 кръга на миналия сезон не бе инкасирал попадение в 6 срещи.

Сините вкараха 13-ия си гол през сезона. Най-често бележат в заключителната част на първото полувреме. В интервала между 31-ата и 45-ата минута са вкарали 4 попадения.

Халфът Мартин Райнов получи 3-тия си жълт картон само за 4 мача. Повече от него има само Тома Даске (11 двубоя). При следващо официално предупреждение французинът ще бъде наказан за 1 среща.