Майко мила! Дубълът на Етър вкара 8 на Трявна!

0

Дублиращият отбор на „Етър” разгроми с 8:1 последния в класирането „Трявна” и се изкачи до 12-ото място в класирането, като пооправиха и головата си разлика. С хеттрик се отличи капитанът Димитър Байдаков, който бе сменен още в 55-ата минута.

Двама бивши етърци играха за гостите – Тодор Чирпанов и Радослав Байчев, който обаче още в началото на мача усука коляно и бе закаран в болницата. Надмощието на „виолетовите” бе тотално и бе изразено в 5 безответни гола още до почивката. Стивън Манолов с хубав удар прати топката под гредата, откривайки резултата. Малко след това след центриране отдясно Димитър Байдаков се разписа за 2:0. Третото попадение наниза Кристиян Кънчев след идентична ситуация.

Христо Марков покачи на 4:0 след един от типичните си рейдове, като напредна, излъга и вратаря и с диагонален удар с левия крак прати топката в мрежата. В края на полувремето след едно прострелно центриране Хюсеин Вейсов от „Трявна” засече кълбото в собствената си врата – 5:0.

Димитър Байдаков набързо добави още два гола след почивката, покачвайки резултата до 7:0. После етърци намалиха натиска, а и Марин Стефанов направи куп смени. В 70-ата минута гостите стигнаха до почетен гол – резервата Даниел Тотев бе оставен непокрит в пеналта и с удар в близкия ъгъл вкара за 7:1. Последваха нови чисти възможности на „Етър” и Теодосий Райков излезе на скорост сам срещу вратаря, но стреля в обсега му. После Христо Марков излезе сам отдясно, но също би във вратаря, а добавката на Кристиян Иванов бе спасена. Все пак в 85-ата минута след поредното центриране отдясно Христо Марков засече с лекота топката в мрежата за крайното 8:1.