Матушев: Не ни дадоха две дузпи! Те само лежаха и бавеха

0
-
-

Макар че дебютира със загуба като старши треньор на Спартак (Варна) – 0:1 срещу Ботев (Гълъбово), Неделчо Матушев видя и положителни неща в продукцията на своите. Той разкри също, че според бивш играч на Миньор (Раднево), съдията не е отсъдил две дузпи за варненци. Ето какво заяви Матушев за „Петел”:

„До 15-ата минута играта бе равностойна, но получихме нелеп гол от фаул, който ни извади от равновесие до края на полувремето. На почивката направихме корекции, пуснах атакуващи играчи и през второто полувреме доминирахме. Имахме ситуации за изравнителен гол и ако бяхме вкарали, можехме и да победим. Те само лежаха, бавеха и рушаха играта.

Дали е имало дузпа за нарушението срещу Боян Илиев? Не една, а две дузпи трябваше да отсъди съдията за нас. Това ми призна мой приятел, бивш футболист на Раднево. Като цяло съм доволен от духа, непримиримостта и характера на моите. Очаквам с всеки мач да подобряваме играта си и да започнем да печелим точки, които ще вдъхнат самочувствие и увереност в силите на момчетата.”

Матушев разкри още, че очаква нападателите Румен Николов и Рангел Абашев да бъдат възстановени за домакинския мач с Локомотив (Сф) на 24 август от 18 часа в Балчик. Междувременно след двубоя под Аязмото спартаклии получиха два почивни дни, а утре в 18 часа е първото им занимание за седмицата в Оброчище.