Матей Казийски класира Тренто на финал за Купата

0

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Итас (Тренто) се класираха за големия финал на турнира за Купата на Италия. Воденият от Анджело Лоренцети тим надделя над Алианц (Милано) с 3:2 (33:35, 22:25, 25:19, 25:16, 15:9) след страхотен обрат във втория полуфинал от финалната четворка на надпреварата, игран в Двореца на спорта в Рим.

Това беше втори пореден такъв обрат за трентинци срещу Милано в рамките на седмица, след като миналата седмица ги победиха отново с 3:2 гейма в мач от Суперлигата на Италия.Така Тренто се класира за своя втори пореден и общо 9-и финал за Купата на Италия. Трентинци ще играят за своя четвърти трофей в историята и първи от 2013 г.

Матей Казийски изигра нов страхотен мач и бе над всички за Тренто с 27 точки (1 блок, 1 ас) за победата. Алесандро Микелето добави още 23 точки (1 блок, 3 аса) за успеха. За съперника японският национал Юки Ишикава реализира 21 точки (1 ас, 1 блокада). Осниел Мелгарехо добави 14 точки (1 ас, 1 блокада), Жан Патри реализира 13 точки (1 блокада).

На финала Казийски и съотборниците му ще играят срещу Пиаченца, който прекъсна невероятната серия от 33 поредни победи на гранда Перуджа, като го надигра категорично с 3:0 гейма в първата полуфинална среща. Големият финал за Купата на Италия е днес.