Мастило отново не загуби и поведе в Лига Кърджали

0
mastilo
-
-

Отборът на ФК „Мастило“ продължава да е единственият отбор, който не е усещал вкуса на загубата в „Лига Кърджали“. Момчетата в бяло и червено изстрадаха ценен успех срещу сърцатият отбор на „Импулс“. Получи се страхотен двубой с изобилие от положения, който бе спечелен от „Мастило“ с гол в края на срещата дело на плеймейкарът Емил Казиев. Благодарение на решаващото си попадение Емо заслужи и наградата „Футболист на седмицата“ в предпоследния кръг на „Лига Кърджали“. На вратата за „Импулс“ блестящ бе Исмаил Исмаил, а гредите на три пъти помагаха и на двата отбора. Срещата бе много интересна и изключително коректна като заслуга затова имат футболистите и на двата отбора. С тази си победа „Мастило“ става едноличен лидер във временното класиране на „Лига Кърджали“.

Втори в класирането само на две точки зад „Мастило“ пък вече е отборът на „Balkanstroy“. Сините спечелиха убедително срещата си от дванадесети кръг с 8:1 срещу отбора на „Ю ЕС Инженеринг“. Точен на два пъти за „Balkanstroy“ бе опитният Илхан Али, с четири попадения се отличи голмайсторът на тима Ферах Хайрула, а стабилните бранители Сабри Сабри и Халим Реджеб се разписаха по веднъж. Неуморимият Юсеин Тасим пък реализира попадението за „Ю ЕС Инженеринг“. Съставите на двата отбора показаха добри неща както на терена така и извън него. Двата отбора си направиха обща снимка за спомен, а след срещата част от футболистите на двата отбора изгледоха срещите до края заедно, като се забавляваха с шеги и закачки. Красив жест по време на срещата направи и Илхан Али. Нападателят на „Balkanstroy“ бе повален от вратаря на „Ю ЕС Инженеринг“ Хасан Хасан, за което стражът бе санкциониран с жълт картон. Таранът, обаче превъзмогна болката от нарушението и помоли главният съдия Владимир Годуманов да не наказва вратаря с изваждане от игра за две минути, както е по регламент.

Освен във вече споменатите срещи, феърплей цареше и в двубоя между „Докторите“ и „Pripek“. Там футболистите на двата отбора играха толкова коректно, че след няколко признати нарушения от Иван Башев главният съдия се позамисли дали направо да не се прибира в къщи в така или иначе студената декемврийска вечер. Освен феърплей изявите на двата състава двубоят със сигурност ще се запомни и с красивите отигравания и на двата отбора и добрите намеси на вратарите Светлозар Къркеланов и Ерай Дурмуш. Първата част бе по-добра за „Докторите“ и те поведоха с 2:0 след попадения на железният бранител Танер Алиев и бързоногият Гюнай Али. До пълен обрат и победа с 4:2, обаче успя да стигне отбора на „Pripek“ след като точни с по две попадения бяха капитанът Иван Башев и младокът Илиян Зафиров.