0
mastilo
-
-

Отборът на One Minute започна впечатляващо двубоя си от двадесет и трети кръг на „Лига Кърджали“ срещу претендента за титлата „Мастило“. Окрилени от завръщането след контузия на своя лидер Бекир Шабан момчетата на „One Minute“ набързо поведоха с 2:0 чрез попадения на топ трансфера Осман Шакир и голмайсторът на лигата Фахри Тасим. Така червено черните направиха истински ад срещата за противника си.

Момчетата на „One Minute“ играха доста компактно и след двете попадения разчитаха основно на дълги топки към своят топ стрелец Фахри Тасим и изненадващи удари от разстояние на неуморимият Бекир Шабан и борбеният Аднан Дурмуш, което направи задачата на „Мастило“ още по трудна. Все пак най-добрият футболист на „Мастило“ в този двубой Ангел Стойчев върна едно попадение до почивката и запази интригата в двубоя. Втората част започна с натиск на „Мастило“, който обаче бе материализиран чак в края на двубоя, когато в рамките на само шест минути те успяха да стигнат до пълен обрат в срещата. Точни за бяло червените бяха голаджията Марио Ничев, непримиримият Емил Казиев, сърцатият Борислав Големанов и отново мултифункционалният Ангел Стойчев, който бе избран и за „Футболист на седмицата“. С тази победа „Мастило“ се изстреля отново на върха и три кръга преди края е все по близо до трофея.

В битка за топ три в класирането пък излязоха двата джебелски отбора „Приятели Юнайтед“ и „Джебел 1928“. Момчетата и на двата състава излязоха крайно мотивирани да спечелят двубоя, но въпреки многото интересни ситуации пред двете врати и двете греди ударени от „Приятели Юнайтед“ победител в срещата не бе излъчен. Местното дерби завърши при резултат 1:1. Въпреки по офанзивният футбол от страна на „Приятели Юнайтед“ до гол в срещата първи стигна отбора на „Джебел 1928“. Точен в тридесет и седмата минута бе скритият коз на жълтите Ерджан Халил. Белите реагираха светкавично и впечатляващият Димитър Каменов изравни след само две минути. Така битката за Джебел завърши без победител, а двата състава запазват своите шансове за места в челната тройка.

В друг не по-малко интересен двубой от кръга „Импулс“ обърна състава на „Докторите“. Двата отбора изиграха изключително интересен двубой, като съставите им си размениха по едно полувреме. През първата част по-дейни бяха „Докторите“ и логично откриха чрез неуморимият Рейхан Мехмед, а футболисти с опит, като Гюнайдън Ходжа и Тургай Мустафа оставиха сърцата си на терена и спечелиха симпатиите на всички фенове на мини футбола. Втората част от двубоя принадлежеше на белите от „Импулс“ и с попадения на едни от най-успешните зимни трансфери Юсеин Тасим и Халим Халим те обърнаха резултата в своя полза. Точка на спора сложи капитана, президента и сърцето на отбора Бекир Сюлейман, разписвайки се за крайното 3:1.

„Арда 1924“ и „Global Net“ пък си спретнаха голово шоу след което всички бяха доволни и щастливи. Среща без напрежение, без излишни грубости и нерви. Среща, която след края си беше определена и от двата състава като среща на приятелството и удоволствието. Първи головото фиаско започнаха „Global Net“, които поведоха с гол на култовият таран Евгени Георгиев. Малко след това капитанът на „Арда 1924“ Благовест Саръев се разходи сред отбраната на противника и изравни. Последва майсторски изработено попадение от борбеният Николай Тончев и един от най-постоянните състезатели в лигата Янко Стойчев и 2:1 за „Global Net“. Класно изпълнение на поливалентниат Димитриос Николов и хеттрик на головата машина Дениз Мехмед доведоха нещата до 5:2 на полувремето в полза на „Арда 1924“. Благовест Саръев през втората част и стожерът в отбраната Васил Чолаков на два пъти се разписаха за „Арда 1924“ за 8:2. Крайното 8:3 оформи кралят на красивите попадения Евгени Георгиев. Силен двубой направи и стражът на „Арда 1924“ Кязим Емин – Колин, който на няколко пъти разочарова футболистите на „Global Net“. След краят на двубоя лидерите на двата отбора Лазар Попов и Благовест Саръев си пожелаха много подобни двубои, съпътствани с позитивни емоции и топли чувства.