Масово меле на дерби от Трета лига! Двама бивши футболисти на Левски с червени картони

0
-
-

Банско надви Вихрен (Сандански) с 2:1 в едно от дербитата на Югозападна Трета лига. Срещата предложи много страсти, като в нейния край се стигна до масово меле на терена.

Димитър Стоев откри резултата за тима от града на Никола Вапцаров в 15-ата минута. Реализаторът на домакините обаче се контузи при вкарването на попадението.

В средата на второто полувреме гостите от Сандански изравниха чрез Димитър Петков – Макето, който направи добавка след пропуск от бялата точка на капитана Александър Якимов.

В 75-ата минута Милен Златков зарадва местните приятели на футбола с точен удар за 2:1.

Три минути преди края на редовното време Веселин Минев излезе сам срещу вратаря на Банско Атанас Тъпигьозов, но бившият капитан на Левски прехвърли рамката и топката излезе в аут.

В 89-ата минута Минев получи червен картон за удар в гърдите на противник, което вбеси наставника на домакините Ели Маркес, предава „Спортал“. Някогашният бразилски халф-бек влезе на терена, последва разправия, втори жълт картон за Димитър Макриев и петминутно меле.

В крайна сметка Вихрен, завършил двубоя с девет души, загуби гостуването на стадион „Свети Петър“.