Масов бой и грозни сцени на Марица-Борислав

0

“Марица” завърши наравно 1:1 срещу “Борислав” (Първомай) в последната си контрола от предсезонната подготовка. Спарингът се игра в петък на стадион “Марица” в Пловдив. Двата тима изиграха здрав мач в горещата петъчна вечер.
В състава на “жълто-сините” отново бяха направени многобройни смени и ротации по време на срещата. В днешната контрола учстие взе бившият състезател на маричани Свилен Щерев, който поддържа форма с “жълто-сините”.

През първата част гостите от Първомай стояха по-добре на терена и в отделни епизоди от игровото време надиграха “жълто-сините”. Първомайци стигнаха до ранен гол. След меле в наказталеното поле и няколко рикошета топката достигна до Стефан Шопов, който бе най-съобразителен в ситуацията и откри резултата.
Втората част започна равностойно. Постепенно играта се изнасяше все по-напред в половината на първомайци. Изравнителния гол за “Марица” падна малко преди края на срещата – в 88-та минута. Георги Георгиев изведе Александър Праматаров в добра позиция, а младият нападател насочи чудесно по земя и изравни. Резултатът се запази до края и така срещата завърши наравно 1:1

Първенството за “Марица” стартира на 8 август, когато възпитаниците на Николай Димитров приемат в Пловдив съставът на “Ямбол”. Двубоят е от 18 часа, на стадион “Марица”.