Мартин Петров отново бележи за Ман Сити(ВИДЕО)

0

Мартин Петров напомни за най-добрите си години на острова. Той вкара гол за ветераните на Сити в бенефиса на Венсант Компани. Те играха на „Итихад“ срещу сборен отбор на бивши звезди от Английската висша лига, а срещата завърши 2:2. На трибуните в последния мач на Компани за Сити дойдоха впечатляващите 51 602 зрители.„Стана невероятно шоу, просто нямам думи, с които да го опиша – разказа Петров пред „Труд“. – Организацията беше на свръх ниво. Феновете? Просто уникални. Толкова много приятели се събрахме, радвахме се, хората ни аплодираха. Обичам всички тимове, в които съм играл. Сега още веднъж се насладих на удоволствието от футбола.“
„Естествено, че имаме различия – коментира Компани. – Но не може да има голямо събитие без „Манчестър Юнайтед“. В такъв ден градът е обединен.“Едвин ван дер Сар, легендарният вратар на Юнайтед, си припомни мощта на Мартин Петров още в първата минута. Свръхзвуковия нападател се измъкна от защитата, проби по лявото крило и още в първата минута откри резултата в мача, завършил 2:2.
„Не си беше научил урока – каза, смеейки се Мартин. – Не ме е гледал достатъчно. Когато излязох с националния отбор срещу Холандия, му бих ниско по тревата и гол. Сега пак така очакваше, но аз стрелях горе и перчемът му се завихри.“Невероятно, но факт. Пеп Гуардиола, треньорът на Манчестър Сити и на легендите на вечерта, пет минути говори очи в очи с Петров. Обясни му, че трябва да играе като… ляв бек.„Рече ми, че на 20-ата минута тръгвам в атака, а аз още в първата минута вкарах – продължи разказа си Мартин. – Не се отпускам и тренирам всеки ден. Във форма съм. Но колко силни бяха останалите, направо не мога да опиша. Хора като Роби Кийн, като Робин ван Перси – все едно не са спирали да играят футбол.
Чувството да съм редом с тях беше повече от уникално. Много съм благодарен на Компани и на всички в Сити, че ме направиха част от такова велико шоу. А имайте предвид, че преди два месеца счупих костица на стъпалото и кракът още ме болеше. Но никога не бих отказал на приятели.“