Мартин Минчев се бори като лъв в Турция

0
martinminchev

Касъмпаша и Чайкур Ризеспор завършиха при резултат 2:2 на стадион „Реджеп Тайип Ердоган“ в Истанбул мач от 18-ия кръг в турската Суперлига.

Българският национал Мартин Минчев влезе в игра за гостите от Ризеспор в 81-ата минута, когато замени Дал Валесанович и застана на върха на нападението.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините от Касъмпаша, които получиха правото да изпълнят дузпа в 17-ата минута, но Айтач Кара не успя да порази.

Въпреки пропуска от дузпа, Касъмпаша все пак успя да излезе напред в резултата в 30-ата минута, когато Нуно да Коща асистира за Харис Хайрадинович, който реализира.

До края на първото полувреме обаче Ризеспор успя да възстанови паритета, въпреки че създаде по-малко положения от своя опонент. Във втората минута на добавеното време Адолфо Гаич реализира след асистенция на Синан Османоглу.

На старта на второто полувреме Касъмпаша отново поведе, след като Хайраданович този път върна жеста на Да Коща, който вкара второто попадение за домакините от Истанбул в 60-ата минута.

Усилията на Ризеспор, който търсехе изравнителното попадение, дадоха резултат в 73-ата минута, Алтин Зекири асистира на Гаич, който вкара втория си гол в мач и втори за гостите.

След спечелената точка Мартин Минчев и неговият Ризеспор са на 7-мо място във временното класиране с актив от 26 точки, докато Касъмпаша е на 9-та позиция с 23 пункта в актива си.