Мароко пише история! Повали Португалия и е първият африкански отбор на 1/2-финал на Световно (ВИДЕО)

0
maroko portugaliq
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Мароко пренаписа футболната история, ставайки първият африкански отбор, класирал се за 1/2-финал на Световно първенство. На стадион „Ал-Тумама“ селекцията на Уалид Реграги победи с 1:0 Португалия в третия 1/4-финален сблъсък на Мондиала. На полуфиналите победителят ще изправи срещу спечелилия последния 1/4-финал – Англия – Франция. Срещата е тази вечер от 21:00 ч.

Португалия можеше да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Жоао Феликс засече с глава центриране от фал в наказателното поле. Буну обаче демонстрира отличен рефлекс и успя да избие в ъглов удар.

Само 2 минути по-късно и Мароко имаше нелоша ситуация. След центриране от корнер, Юсуф Ен Несири засече с глава, но над вратата.

В 26-ата минута Ен-Несири бе изпуснат в наказателното поле и стреля с глава, но отново неточно.

5 минути след това Португалия за малко да поведе. Жоао Феликс шутира от границата на наказателното поле. Топката рикошира в гърба на футболист на Мароко, заблуди вратаря, но за негово щастие мина малко над напречната греда, излизайки в корнер.

В 35-ата минута Софиан Амрабат стреля силно от 20-ина метра. Коща обаче улови без видими затруднения.

Мароко шокира своя съперник в 42-ата минута. След центриране отляво на Яхия Атиат Алах, Диого Коща излезе изключително неразчетено. Юсеф Ен-Несири изпревари стража и от 8-9 метра с глава засече в опразнената врата за 1:0.

Португалия можеше да изравни само 180 секунди след това. Жоао Феликс получи вдясно от наказателното поле и стреля от воле. Топката прехвърли Буну, но след това срещна напречната греда.

В 3-ата минута на добавеното време Мароко можеше да нокаутира „мореплавателите“. Африканците осъществиха бърза контра. Азедин Унахи напредна, след което изведе отляво в наказателното поле Атиат Алах. Последният стреля към близкия ъгъл, но топката профуча покрай дясната греда.

В 49-ата минута Зиеш центрира остро от фал. Коща отново се намеси неубедително – той боксира, но в тялото на Ел Ямик, след което топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 64-ата минута Бруно Фернандеш бе забравен на границата на наказателното поле, откъде шутира мощно. Топката обаче прелетя над вратата.

В 83-ата минута Жоао Феликс нанесе топовен изстрел от границата на наказателното поле. Буну обаче с блестяща реакция успя да избие в корнер.

В 1-ата минута на даденото продължение Роналдо бе изведен на границата на наказателното поле и стреля от движение, насочвайки в долния ляв ъгъл. Буну обаче с нова отлична намеса успя да улови.

120 секунди по-късно Мароко остана с човек по-малко. Уалид Кедира влезе грубо в краката на Феликс, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В 96-ата минута Мароко можеше да сложи точка на спора. Закария Абуклал бе изведен сам срещу вратаря, но подходи изключително несериозно, стреляйки слабо и право в Коща.

В ответната атака Леао центрира великолепно. Пепе засече с глава от вратарското поле, но направи по-трудното, след като топката премина до лявата греда.

МАРОКО: 1. Ясин Буну, 2. Ашраф Хакими, 18. Джауад Ел Ямик, 6. Ромейн Саис, 25. Яхиа Атиат Алал, 8. Азедин Унахи, Софиан Амрабат, 15. Селим Амала, 7. Хаким Зиеш, 19. Юсеф Ен-Несири, 17. Софиан Буфал

Резерви: 22. Ахмед Реда Тангути, 12. Мунир, 20. Ашраф Дари, 24. Бадр Бануне, 26. Яхя Жабран, 23. Билал Ел Ханус, 11. Абделхамид Сабири, 14. Закария Абуклал, 21. Уалид Чедира, 13. Илиас Чаир, 9. Абдерразак Хамдала, 10. Анас Зарури, 16. Абдесамад Езалзули

Селекционер: Уалид Реграги

ПОРТУГАЛИЯ: 22. Диого Коща, 6. Рафаел Герейро, 4. Рубен Диаш, 3. Пепе, 2. Диого Далот, 10. Бернардо Силва, 18. Рубен Невеш, 25. Отавио, 11. Жоао Феликс, 26. Гослао Рамош, 8. Бруно Фернандеш

Резерви: 1. Руи Патрисио, 12. Жосе Са, 20. Жоао Кансело, 24. Антонио Силва, 14. Уилям Карвальо, 16. Витиня, 23. Матеус Нунеш, 15. Рафаел Леао, 6. Жоао Палиня, 17. Жоао Марио, 7. Кристиано Роналдо, 21. Рикардо Орта, 9. Андре Силва

Селекционер: Фернандо Сантош