Марица завърши с победа контролите(ВИДЕО)

0
-
-

Марица постигна успех с 2:1 над Оборище (Панагюрище) в последната си контрола от лятната подготовка. Възпитаниците на треньора Николай Димитров създадоха доста повече голови положения, като реализираха две от тях. Гостите бяха добре групирани в отбрана и разчитаха на контраатаки.

В 36-та минута Мариян Тонев изведе отлично Валери Домовчийски, който с добре насочен удар откри резултата. Две минути по-късно панагюрци изравниха с красив гол. Техен състезател стреля с външен фалц в сглобката на вратата от ждроб. В 41-та минута Веселин Марчев центрира остро на първа греда и Станислав Маламов засече с глава за 2:1. През целия мач Марица владееше топката осезаемо повече от своя противник, който от своя страна почти не оставяше свободни пространства. Удари на Мариян Тонев и Веселин Марчев с глава не намериха целта, а вратарят на Оборище Стилиян Георгиев, който работи в школата на Марица, се справи с няколко удара от дистанция.
Така Марица записа общо трети успех в контролите през подготвителния период. Тимът показа добра игра и идеи в различните фази на играта. Футболистите доста бързо намериха общия ритъм и се вписаха във вече изградения стил на игра.

В първия кръг от новия сезон във Втора професионална лига Марица гостува на Спортист (Своге). Двубоят е на 24 юли, от 18:30 часа.