Марица загуби първи точки срещу новак в Трета лига

0

“Марица” завърши наравно 1:1 с дебютанта в групата “Извор” в мач от 5-ти кръг на шампоната в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят бе интересен, особено през първата част. Гостите доказаха, че не са случаен отбор и показаха стабилна игра и хъс. “Жълто-сините” не изиграха добър мач, макар че създадоха не малко положения през първото полувреме, когато вратаря на гостите спаси ня няколко пъти вратата си от сигурен гол, а веднъж гредата бе последната пречка пред домакините.

Мачът започна вихрено и двата тима си отбелязаха по един гол още до 10-та минута. Първо “Марица” поведе във 2-та минута, след точно изпълнена дузпа от Тодор Тимонов. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Христо Янчев, който отне една топка в наказателното поле и в последствие бе фаулиран. В 6-та минута Димитър Аврамов изчисти от голлинията удар на гостите, след което се стигна до корнер. Христо Христов засече центрирането с глава и изравни в 7-та минута.

Втората част бе равностойна, но двата тима имаха малко положения пред противниковата врата. В 50-та минута Димитър Юруков имаше шанс да реализира, но топката бе избита в корнер. След центрирането Йордан Пейчинов засече с глава, но не бе точен. В 64-та минута Тимонов стреля опасно от свободен удар, но отново вратаря се намеси добре.

След меле в наказателното поле топката на няколко пъти се “разходи” опасно между играчи на гостите, но така и не се стигна до гол. Така двата тима си поделиха по една точка, което е успех за новака в групата “Извор”. “Марица” прекъсна серията си от шаампионатни победи от началото на сезона. Цъкълът сряда – събота определено се отрази на отбора, който не показа това, на което е способен.

С 13 точки “Марица” дели първото място във временното класиране, заедно с тима на “Загорец” (Нова Загора). Това са и двата тима, които нямат допусната загуба до тук. В следващия кръг след седмица възпитаниците на Николай Димитров гостуват в Марково на “Сокол”, а при следващото си домакинство “жълто-сините” порещат “Черноморец”.