Марица удари Спартак в пловдивското дерби(СНИМКИ)

0
-
-

Марица победи с 2:1 Спартак в контролна среща. Двата тима изиграха интересен двубой в топлото време. Победата е първа за маричани в контролите от предсезонната подготовка под ръководството на новия треньор Николай Димитров. За Спартак това бе предпоследната контрола от подготовката за Трета лига. Треньорът на Спартак Стефан Учиков днес не можеше да разчита на контузения вратар Александър Витанов и на Пейо Батинов.

“Жълто-сините” можеха да поведат още в 1-та минута, когато добър пробив на Димитър Юруков бе завършен от Веселин Марчев, но сантиметри разделиха маричани от гола. В следващите минути футболистите на “Спартак” действаха по-организирано на терена и комбинираха добре. В 14-та минута Кирил Георгиев изведе “гладиаторите” напред в резултата. Георгиев се озова сам срещу вратаря Илия Николов и реализира. След гола играта бе равностойна. Йордан Минев от гостите стреля неточно от дистанция, а след половин час игра , след центриране, Кирил Георгиев свали топката с глава към Любомир Цеков, но Илия Николов се намеси отлично. В 34-та минута съдията отмени чист гол на Тодор Тимонов. Той стреля от около 30 метра и вкара “бразилски” гол, но реферът не видя, че топката е преминала голлинията. При ситуацията вратарят на “Спартак” Алекс Василев получи контузия и се наложи да бъде заменен. Мартин Анастасов изравни в 43-та минута, след като засече прекрасно центриране на Димитър Юруков. Анастасов стреля силно, като лек рикошет излъга вратаря на “Спартак” Кристиан Милушев. Така завърши първата част – 1:1.

На полувремето треньорът на Спартак Стефан Учиков смени Йордан Минев, след като защитникът получи тежък удар в ребрата.
През втората част маричани доминираха, но чистите положения и пред двата отбора не бяха много. Още в началото на второто полувреме, в 47-та минута, Димитър Юруков реализира за 2:1. Той се възползва от неразчетено връщане с глава на Христо Стамов към вратаря и отбеляза. С течение на времето треньорите на двата тима направиха множество смени, с което темпото на игра спадна. До края на срещата маричани бяха по-свежият отбор на терена, но резултатът се запази непроменен.

Следващата контрола на “Марица” е следващия петък, от 18:30 часа, на стадион “Марица”, а съперник в нея ще бъде съставът на “Борислав” (Първомай).В последната си контрола Спартак среща състезаващия се в „А“ ОФГ тим наМарица (Милево).