Марица удари Борислав като гост и е на областен финал

0

“Марица” победи с 2:1 като гост “Борислав” (Първомай) в мач от 2-ри кръг на областния етап в турнира за “Купата на България” и се класира за обласния финал. Постигнатият успех е четвърти пореден от четири мача за “жълто-сините”. Срещата се игра при горещо време, въпреки промяната на началния час с по-късен. Жегата, вероятно, оказа влияние и на съдиите, които допуснаха груби грешки, коментираха от гостите. Очевадна засада в средата на полувремето бе пропусната по някаква причина от Ириней Бодуров, а в края на първата част главният съдия Владо Вълков отсъди несъществуваща дузпа в полза на домакините от Първомай. Шабан Османов реализира и откри резултата.
Втората част започна с добро положение за домакините, при което Добревски имаше шанс пред себе си, но Илия Николов се справи. Почти веднага след това, в 49-та минута, Георги Георгиев изравни с добър удар, след асистенция на Иван Мицев. “Марица” продължи да бъде по-дейният отбор и в 75-та минута стигна до обрат – 1:2. Ценното попадение отбеляза отново Георги Георгиев с глава, след центриране на Джунейт Узунов. До края на мача не се случи нещо интересно и той завърши с победа за “Марица”. Пловдивчани отново дадоха жертви. Проблемите около състава на “жълто-сините” се задълбочават още повече, след като Йордан Пейчинов и Джунейт Узунов бяха заменени принудително заради контузии.
Така съвсем заслужено “Марица” постигна успех и се класира на областния финал, където ще срещне отборът на “Сокол” (Марково).