Марица с обрат срещу Хасково,ветеран бележи от 40 метра!

0
-
-

Марица постигна ценна победа с 2:1 над Хасково-1957 в мач от 12 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра на градския стадион в Хасково. “Жълто-сините” демонстрираха характер и воля за победа и успяха да направят обрат срещу домакините. Треньорът Борислав Караматев отново имаше сериозни проблеми около окомплектоването на състава, заради липсващи футболисти. Така групата за този двубой бе от само 15 състезатели, 13 от които полеви футболисти.
Първата част започна с добра игра от страна на пловдивчани, които тотално надиграха своя съперник в началните минути. След 10-та минута домакините постепенно изравниха играта и след равностойни 35 минути полувремето завърши при нулево равенство.
Втората част също започна равностойно, но домакините стигнаха до гол. Дамян Чаушев откри резултата в полза на домакините от Хасково в 51-та минута, след като засече избита топка, след центриране от корнер.  В 77-та минута Иван Мицев изведе Милен Танчев, който центрира, а влезлият преди минути Станимир Димитров засече с глава. Топката срещна гредата, но намиращия се в близост Олджай Алиев успя да изравни след добавка. В 80-та минута Тодор Тимнонов вкара фамозен гол от около 40 метра. Той първо стреля, но топката се отби в гредата. По стечение на обстоятелствата тя отново стигна до него секунди по-късно и от същата позиция с фантастичен удар Тимнов прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините, като направи обрата пълен. След постигнатия важен успех като гост “Марица” се изкачи на 3-то място в класирането с актив от 25 точки, изпреварвайки “Черноморец-1919”, които имат 23. Лидер е “Загорец” с 33, а втори е “Созопол” с 26. В следващия кръг възпитаниците на Борислав Караматев са домакини на “Левски” (Карлово). Заради изборите двубоят е изтеглен за четвъртък, 24 октомври, когато са и всички останали срещи от кръга. Началният част на срещата от 13-ия кръг е 16.00.