Марица с куп проблеми превзе Карнобат

0
-
-

“Марица” се върна на победния път, след успех с 3:2 над ОФК “Карнобат” като гост в среща от 8 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят под красивата дъга на стадион “Ганчо Хардалов” пропуснаха петима основни футболисти от състава, воден от Николай Димитров. С контузии са Димитър Юруков, капитанът Тодор Тимонов, Даниел Спасов и Величко Величков. По здравословни причини отсъства и Йордан Пейчинов. Така групата за мача бе от едва 14 полеви фитболисти.

Двубоят започна с едноминутно мълчание, в памет на две момчета на по 17 г., загинали в автомобилна катастрофа. Двамата бяха част от детско-юношеските школи, съответно на ОФК „Карнобат“ и ОФК „Несебър“. Така в 18-та минута, след центриране от корнер топката достигна до Георги Георгиев, който с лекота откри за 0:1. Две минути по-късно Олджай Алиев получи добър пас отляво, надигра технично защитник на домакините и насочи много добре топката за 0:2. До края на полувремето резултатът се запази без промяна и пловдивчани се оттеглиха с два гола преднина. С няколко добри намеси вратарят Илия Николов отново показа класата си и имаше голям принос за чистата преднина на “Марица”.
Втората част започна доста динамично. В 48-та минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините, която бе ополотворена от Георги Калоянов, а резултатът намален. Само две минути по-късно домакините стигнаха до равенството, след като Ненко Петров. Той реализира след пробив отляво и центриране на Антон Атанасов. Въпреки това пловдивчани не се отказаха да се борят за пълен успех. В 56-та минута Олджай Алиев получи добър пас пред наказателното поле, фронтално срещу вратата. Отново продоля защитник на домакините, след което чудесно насочи за 2:3. След гола домакините организираха натиск, а пловдивчани се върнаха в отбрана.
Две минути преди да изтекат редовните 90 Милен Танчев можеше да направи победата на “Марица” по-резултатна, но неговият удар бе избит в гредата от вратаря Борислав Тотев. Вместо корнер бе отсъдено нарушение в атака, което сложи край на опита на “жълто-сините” да задържат напрежението пред вратата на домакините.
В крайна сметка срещата завърши при този резултат и “жълто-сините” постигнаха победа, въпреки сложната ситуация в състава. Поздравления заслужават всички в отбора, особено младите състезатели, които се раздадоха до край на терена.

С актив от 16 точки “Марица” заема пето място във временното класиране. В следващия кръг възпитаниците на Николай Димитров са домакини на “Родопа”. Двубоят е на 3-ти октомври, от 16 часа, на стадион “Марица”.