0
39588836 1772893262758006 6050597962071932928 o
-
-
“Марица” постигна трета поредна победа и втори шампионатен успех, след като в двубой от 2-ри кръг на Трета лига – Югоизточна група победи с класическото 3:0 гостуващия тим на “Хасково-1957”. Серещата се игра в съботната вечер на стадион “Марица” и мина под превъзходството на пловдивския отбор. През седмицата пловдивчани победиха и “Сокол” (Марково) с 1:3 в мач от турнира за “Купата на България”, а преди седмица спечелиха с 1:0 срещу “Миньор” (Раднево) на старта на първенството.39408786 1772891759424823 6992624722630410240 o
Възпитаниците на Борислав Караматев изиграха добър мач, бяха по-активни и креативни и създадоха не малко положения, като в крайна сметка заслужено стигнаха до успеха. Головете паднаха обаче през второто полувреме.
В 51-та минута Атанас Савов тръгна на скорост по фланга и пусна пас към Айкут Янъков, който центрира чудесно за Георги Георгиев. Нападателят не сгреши с глава от няколко метра и откри резултата в полза на “Марица”. Голът стъписа гостите и в 55-та минута те допуснаха нов.
Лъчезар Ангелов видя недобре пласиралия се страж на “Хасково-1957” и стреля от около 25 метра, опъвайки мрежата зад Димитър Стамболийски – 2:0. Шест минути по-късно Запрян Запрянов овладя и напредна очи в очи срещу Стамболийски и вкара, но бе отсъдена засада. В 66-та минута Андрей Атанасов стреля неточно от пряк-свободен удар. В 68-та минута след центриране и разбъркване пред Стамболийски нападателят Георги Георгиев стреля от близо, но защитник изби от голлинията, последва странична ножица на направилия чудесен мач днес Айкут Янъков, който записа отново името си сред голмайсторите, отбелязвайки това красиво попадение. 39500035 1772892522758080 1870620882049695744 o