Марица продължава напред за купата на България

0
38423153 1749855815061751 7529426416937467904 o
-
-
Отборът на “Марица” победи с 3:1 “Сокол” в мач от първия кръг от турнира за “Купата на България”, игран в тази вечер на стадиона в село Марково. Двата отбора изиграха интересен мач, в който пловдивчани показаха по-технична и грамотна игра и заслужено стигнаха до успеха, макар в състава си да липсваха повечето опитни футболисти.
През първата част “Марица” бе водещият тим, като умело разиграваше топката и създаде няколко интересни положения. Грешка на вратаря доведе до първия гол във вратата на “Сокол” в 29-та минута. Неразчетено излизане на стража на “соколите”, който се размина с топката, бе поправено от защитник. Той обаче изчисти на посоки и топката попадна у капитана на “Марица” в този мач Тодор Тимонов, който от около 40 метра прехвърли цялата защита и вратаря и отбеляза страхотен гол за 0:1. В края на полувремето, в 40-та минута, младият Милен Танчев проби самостоятелно и от дъгата на наказателното поле за втори път наказа домакините със силен шут.
През втората част “соколите” опитаха да променят негативния за тях резултат. Добрин Орловски намали от пряк свободен удар в 61-та минута, след много силен шут от около 20 метра. Малко след това бе отсъдена дузпа в полза на домакините за нарушение на Стоян Пидев срещу състезател на противника. Нарушението бе пред наказателното поле, но в крайна сметка бе отсъдена дузпа. Правдата обаче възтържествува, тъй като Орловски стреля встрани от вратата. В тези минути домакините организираха натиск и владееха положението, но постепенно “жълто-сините” успяха да се оттърсят и в 84-та минута решиха мача в своя полза. Тодор Тимонов изведе по чудесен начин бързоногия Атанас Савов, който с левия крак отбеляза третия гол за своя тим в мача. В последните минути път вратарят на “Марица” Горан Гръблев спаси страхотен удар на Ангел Рахов и така остави резултата без промяна – 1:3.
“Марица” пропуска втория кръг по волята на жребия, а в третия ще гостува на победителя от мача между “Раковски” и “Атлетик” (Куклен). Иначе в събота, в шампионатен мач, “жълто-сините” посрещат “Хасково-1957”. Двубоят е на стадион “Марица” от 18 часа.