Марица прекърши Розова долина

0
-
-

“Марица” постигна домакински успех с 3:1 над “Розова долина” в среща от 11-ти кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група, играна в събота. Двата отбора изиграха доста интересен, двуостър мач. “Жълто-сините” заслужено стигнаха до победата, след като контролираха исграта през по-голяма част от времето. Гостите направиха добро впечатление с откритата си игра, като показаха хубав футбол и затвърдиха мнението, че са един от стойностните отбори в групата. Възпитаниците на Борислав Караматев показаха воля за победа, мотивация и добра игра. Освен това маричани вече в няколко мача показват серизоно повишаване на ефективността в атака.
Мачът започна отлично за “Марица”. Още в 3-та минута Джунейт Узунов бе изведен отлично и с диагонален удар откри резултата. Само минута по-късно Христо Янчев бе най-съобразителен и достатъчно хладникръвен и удвои резултата с прецизно изпълнение. Гостите по никакъв начин не се стъписаха от двата бързи гола и от своя страна организираха интересни атаки към вратата на Илия Николов. В 10-та минута Ахмед Сюнетчиев стреля опасно, но Илия Николов показа класа и спаси. В ответната атака Тодор Тимонов изненада вратаря на гостите от Казанлък с коварен изстрел, но Александър Петрунов се справи. В 36-та минута Ахмед Сюнетчиев изпълни много добре свободен удар и намали на 2:1. В 41-та минута гостите имаха сериозни претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на “Марица”, но такава не бе отсъдена. До края на полувремето не се случи нищо интересно, след като ситуацията изнерви футболистите. И втората част започна отлично за пловдивчани. В 49-та минута, след статично положение и меле топката достигна до намиращият се на границата на наказателното поле Димитър Аврамов, който с хубав удар направи 3:1. До края на срещата двата отбора имаха общо три изгодни за гол ситуации – две за “Марица” и една за “Розова долина”. Нов гол не бе отбелязан и така “жълто-сините” записаха ценна победа.
С 22 точки “Марица” заема 4-то място във временното класиране, на точка зад “Черноморец”. “Созопол” е лидер с 26 точки, а “Загорец” е втори с 24, но и с два мача по-малко, като още утре тимът от Нова Загора може да си върне първото място. Следващата неделя, 20 октомври, “Марица” гостува на “Хасково-1957”, а срещата е от 16 часа.