Марица прегази Спартак в малкото пловдивско дерби и продължава напред за Купата

0
marica
Снимка: facebook.com/PFC.Maritsa.1921.Plovdiv

Марица победи Спартак в малкото пловдивско дерби и продължава напред в турнира за Купата на България. На стадион „Пловдив“ възпитаниците на Николай Димитров се наложиха с категоричното 5:0.

Марица поведе още в 8-ата минута. Веселин Марчев центрира отдясно, а Стефан Попов почти легнал засече с глава за 0:1.

240 секунди по-късно символичните гости удвоиха аванса си. Станислав Маламов изведе Веселин Марчев, който сам срещу вратаря не сгреши за 0:2.

Класиката в резултата бе оформена в 18-ата минута. Оставеният непокрит в наказателното поле Веселин Марчев отбеляза второто си попадение в мача за 0:3.

В 40-ата минута Веселин Марчев избяга от защитата и технично копна над излезлия да го пресрещне вратар. По този начин той оформи своя хеттрик, а резултатът стана 0:4.

В 83-ата минута влезлият като резерва Георги Трифонов опъна мрежата зад Кристиян Милушев за крайното 0:5.