Марица писа 6-ца на Димитровград и ще зимува на 2-ро място

0

Марица ще зимува на втората позиция в класирантео на Трета лига – Югоизточна група, само на точка от върха. Това стана възможно, след като в последната среща за есенния полусезон възпитаниците на Борислав Караматев разбиха гостуващия “Димитровград” с 6:0, записвайки седма поредна победа. Срещата от 17 кръг се игра в събота при мрачно време и мокър терен.
Играчите на “Марица” изиграха добър мач, в който реализираха шест безответни попадения и изпуснаха поне още толкова.

Срещата започна добре за “жълто-сините” и Георги Георгиев откри резултата още в 7-та минута. В 22-та минута резултатът стана 2:0. Тодор Тимнонов изпълни свободен удар, а Георги Георгиев отклони във вратата на Янислав Георгиев. В 45-та минута ситуацията се повтори и резултатът стана класически. Този път Джунейт Узунов се възползва от паса на Спасов и покачи на 3:0.
И втората част премина изцяло под диктовката на “жълто-сините”. В 55-та минута Даниел Спасов покачи на 4:0 след добър извеждащ пас на Георги Георгиев. След гола в игра влезе роденият през 2003 юноша Борислав Дончев, който замени Милен Танчев. В 60-та минута гол на “Марица” бе отменен заради нарушение . В 66-та минута при една атака на гостите Димитър Мичков събори състезател на “Димитровград” и като последен в отбраната на “Марица” получи червен картон.

В 80-та минута отново Даниел Спасов отбеляза пети гол, който беше почти точно копие на четвъртия. В 90-та минута юношата Борислав Дончев беше съборен в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Запътилия се към бялата точка Илия Николов преотстъпи правото на потърпевшия Дончев, който със самочувствие отбеляза дебютното си попадение за представителния тим на “Марица” и оформи крайното 6:0.
Така с актив от 40 точки “Марица” заема втората позиция в класирането след края на есенния полусезон, а “жълто-сините” са на точка зад “Созопол”. Трети също с 40 е “Загорец”.