Марица писа 5-ца на Верея

0
-
-

Марица постигна категорична победа с 5:1 при домакинството си на последния в класирането тим на „Верея“ (Стара Загора) в среща от 16-ти кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Домакините доминираха изцяло в двубоя и стигнаха до резонен успех. Гостите, в чиито състав играят млади момчета и юноши, не успяха да се противопоставят на пловдивчани.

Христо Янчев откри за „Марица“ в 11-та минута. В 22-та минута Олджай Алиев удвои, след красива двойна комбинация с Тодор Тимонов.
През втората част в състава на пловдивчани бяха извършени всички разрешени смени, а в игра се появиха млади състезатели. В 53-та минута хубав удар на Милен Танчев срещна гредата. В 66-та Олджай Алиев нахлу от фланга и от малък ъгъл провря топката между вратаря и двама защитници, като топката рикошира в крака на единия – 3:0. Влезлият през втората част юноша Теодор Фърков покачи на 4:0 в 70-та минута. Гостите върнаха едно попадение в 74-та минута. Петър Милков от близо успя да реализира. Крайното 5:1 оформи друг юноша на пловдивската школа Петър Печенков.

Несебър с важна победа над Борислав(ВИДЕО+СНИМКИ)

Така „Марица“ постигна победа в предпоследния редовен кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. С актив от 30 точки тимът се изкачи на 3-то място в класирането с равен брой точки с „Гигант“ (Съединение) и „Розова долина“. Пловдивският клуб е и с два мача по-малко от съперниците си. След седмица възпитаниците на Николай Димитров гостуват на „Борислав“ в Първомай.